Poziv na međunarodni znanstveni skup “Jezik, prijevod i međukulturna komunikacija”, Pula, 25. – 31. kolovoza 2022.

Mjesto održavanja konferencije: Sveučilište Jurja Dobrile u Puli, Hrvatska. Konferencija se planira uživo (prema potrebi i u hibridnom obliku).

Vrijeme održavanja konferencije: 25. kolovoza (dolazak), 26. kolovoza otvaranje konferencije, 27. – 28. kulturni program, 29. – 30. kolovoza rad u sekcijama, svečana večera, zatvaranje konferencije, 31. kolovoza odlazaka sudionika.

Organizatori konferencije: Katedra za strane jezike Filozofskog fakulteta Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli.

Uz podršku: Hrvatskoga društva nastavnika ruskoga jezika i književnosti i Sveučilišta sv. Ćirila i Metoda iz Trnave, Slovačka.

Adresa konferencije (kontakt): symposiumpula22@gmail.com

Teme konferencije:

1. Terminologija i jezik struke.
  2. Problemi interakcije jezika u procesu obrazovanja, komunikacije, profesionalnog djelovanja.
  3. Prijevod i međukulturna komunikacija.
  4. Suvremeni slavenski jezici.
  5. Jezična slika svijeta u slavenskom kontekstu.
  6. Poetika književnog djela.
  7. Književna tradicija u okviru slavenske književnosti.
  8. Metodika nastave stranih jezika u digitalnom prostoru.

Cilj konferencije je predstaviti teorijska i primijenjena istraživanja iz područja slavistike, kao i okupiti znanstvenike čiji znanstveni interes pokriva jednu od predloženih tema. Uključeni su slavisti, lingvisti, terminolozi, književni kritičari i prevoditelji. U okviru konferencije planirano je održavanje prezentacija knjiga i časopisa, radionica, kreativne večeri i kulturni program.

Jezici konferencije: svi slavenski jezici i engleski jezik.

Oblici sudjelovanja: uživo i na daljinu.

Ispunjenu prijavu poslati na adresu Organizacijskog odbora konferencije: symposiumpula22@gmail.com do 1. lipnja 2022.

Važni datumi:

1. Do 1. lipnja 2022. zaprimanje prijava

2. Do 20. lipnja 2022. godine uplata kotizacije

3. Objava programa konferencije srpanj-kolovoz

5. Prihvaćanje cjelovitih radova do 30. rujna 2022.

6. Recenzija jesen/zima 2022. i objava zbornika/kolektivne monografije u 2023.