Najava međunarodne konferencije početkom lipnja 2019. u Puli

Od 3. do 7. lipnja na Sveučilištu Jurja Dobrile u Puli, na Filozofskom fakultetu, održat će se međunarodna konferencija “Europski intelektualci na prijelazu iz 19. u 20. stoljeće” na kojoj će sudjelovati oko 70 sudionika. Sekcije će biti na hrvatskom, ruskom i talijanskom jeziku i predviđen je bogat program za sudionike.  Svaki sudionik dobit će tiskanu knjigu radova s konferencije koja je tiskana do konferencije, potvrdu o sudjelovanju, ručkove, svečanu večeru na zatvaranju konferencije, razgled Rovinja, Bala, gde će u dvorcu Soardo-Bembo biti održana plenarna predavanja, kao i mogućnost sudjelovanja u književno-glazbenom programu: 4. lipnja, predstavljanju knjige “871 dan” koju je Irena Mikulaco (predsjednica HAPRYAL-a) prevela na hrvatski jezik uz glazbeni program pijanistice Irene Ristović i klarinetista Giorgia Levorata iz Italije te književno-glazbenom programu posvećenom 220. godišnjici rođenja A. S. Puškina, 6. lipnja,  u kojem će glumica Julija Rudakova izvoditi “Mećavu” uz pijanista Kirilla Prokopova koji će izvesti G. V. Sviridova. Na kraju konferencije sudionici će razgledati pulski amfiteatar “Arenu” i sudjelovati u večeri poezije posvećenoj Puškinovom rođendanu, u Malom rimskom kazalištu.

Organizatori su: Filozofski fakultet u Puli, Centar “Institut Puškin” Pula, Matica hrvatska, Hrvatsko društvo nastavnika ruskoga jezika i književnosti uz podršku Kulturnog centra Italije u Zagrebu i Međunarodnog društva nastavnika ruskoga jezika i književnosti. Partneri konferencije su Državno sveučilište u Pjatigorsku (Rusija), Arheološki muzej Istre, Ribarska koliba Resort, Općina Bale i Plesni centar Studio.

Pozivamo Vas na predavanja i na kulturno-umjetnički program!

Organizacijski odbor konferencije