Otvaranje Centra ruskoga jezika i kulture “Institut Puškin” u Puli

23. listopada 2017. godine u 11 sati na Sveučilištu Jurja Dobrile u Puli, na Filozofskom fakultetu otvara se Centar ruskoga jezika i kulture “Institut Puškin”. Toga dana bit će otvorena i izložba fotografija “Ruski trenuci”. Od 23. do 25. listopada bit će upriličeni Dani ruskoga jezika i kulture. Centar “Institut Puškin” otvara se uz financijsku podršku Ministarstva znanosti i obrazovanja Ruske Federacije i pod okriljem Državnog instituta ruskoga jezika “A.S. Puškin” iz Moskve i Pjatigorskog državnog sveučilišta, kao partnera. Donator je: restoran “Ribarska koliba”, a Centar su podržali: Arheološki muzej Istre i Javna ustanova NP Brijuni. Otvaranje Centra podržala je predsjednica Republike Hrvatske, Kolinda Grabar Kitarović. Pismo podrške uputio je Odsjek za ruski jezik i književnost Odjela za kroatistiku i slavistiku Sveučilišta u Zadru.

Pozivnica za otvaranje Centra Institut Puškin na Filozofskom fakultetu, Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli_23.10.2017. u 11 sati

Program Dana ruskoga jezika i kulture_23. do 25. listopada 2017._Centar Institut Puškin_Pula_

Pismo podrške Predsjednice Republike Hrvatske, Kolinde Grabar Kitarović

Pismo podrške zadarskog Odsjeka za ruski jezik i književnost