HAPRYAL sudjeluje u Danu ruske kulture, 19. rujna 2020. u Svetvinčentu

Pozivamo Vas na manifestaciju Dan ruske kulture, u subotu, 19. rujna 2020. u Gradu Svetvinčentu na Glavnom trgu, s početkom u 15 sati. Manifestaciju organizira Udruga ruske nacionalne manjine u Istarskoj županiji “Ruski dom”, uz podršku Moskovske vlade, Veleposlanstva Ruske Federacije u Hrvatskoj, Rossotrudničestva u Hrvatskoj, Grada Svetvinčenta, Istarske županije, Hrvatskoga društva nastavnika ruskoga jezika i književnosti (HAPRYAL) i Centra ruskoga jezika i kulture “Institut Puškin” s Filozofskoga fakulteta Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli. U glazbenom programu sudjeluju zborovi Kalinka i Slavjanka. Pjesme K. M. Simonova i S. A. Jesenjina interpretirat će predsjednica HAPRYAL-a i voditeljica Centra “Institut Puškin” Pula, dr. sc. Irena Mikulaco, a studentica Pulskog sveučilišta, Alisa Tešić, recitirat će A. S. Puškina. Manifestacijom se želi dati doprinos obilježavanju 75. godišnjice Velike pobjede u Drugom svjetskom ratu.