Pulske studentice na studijskom boravku u Rusiji u vrijeme koronavirusa

Studentice Filozofskog fakulteta Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli, Ines Orinčić (apsolventica preddiplomskog studija kroatistike) i Matea Glavinić (apsolventica diplomskog studija kroatistike i povijesti) koriste svoj studijski boravak u Pyatigorsku (Ruska Federacija) preko ERASMUS + programa te tamo studiraju ruski jezik i književnost. S obzirom da su se zatekle u Rusiji u vrijeme pandemije, upitali smo ih kako su se snašle i kako provode vrijeme u izolaciji.  Ines i Matea učile su ruski jezik u Puli kao drugi slavenski jezik te su nakon tri godine učenja ruskoga jezika i već ranijeg boravka u Rusiji kroz terensku nastavu u Sankt-Peterburg, Moskvu i Volgograd, pokazale interes da odu usavršavati ruski jezik i književnost u Pyatigorsk na Državno sveučilište u Pyatigorsku, s kojim pulsko sveučilište i Centar “Institut Puškin” gaje višegodišnju uspješnu suradnju. (Irena Mikulaco)

Više o njihovu studijskom boravku u Pyatigorsku: https://ffpu.unipu.hr/ffpu/centar_ruskoga_jezika_i_kulture_institut_puskin/obavijesti?@=2f2p4#news_124300