Pulski studenti boravili su na terenskoj nastavi u Rusiji

Studenti Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli su zajedno sa svojom mentoricom Irenom Mikulacom (voditeljicom Centra “Institut Puškin” Pula i predsjednicom Hrvatskoga društva nastavnika ruskoga jezika i književnosti) sudjelovali na terenskoj nastavi u Ruskoj Federaciji na osobni poziv i pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture Ruske Federacije, od 19. do 24. studenog 2018. Time su realizirali kulturni projekt Ministarstva kulture Ruske Federacije “Upoznaj Rusiju”. Za pulske studente bio je osmišljen domoljubni program s razgledima Moskve i Volgograda i svih spomen-muzeja  i memorijala vezanih za Staljingradsku bitku. Sudionicima je u potpunosti bio pokriven boravak u Rusiji (ekskurzije, ulaznice u muzeje, puni pansion, smještaj u hotelima četiri i pet zvjezdica, transferi po Moskvi i Volgogradu). Studenti su upoznali ruski glavni grad Moskvu, njegovu povijest i znamenitosti, Kremlj i crkve, Arbat i Muzej Bulgakova. Sve ekskurzije vodili su profesionalni vodiči na ruskome jeziku, a studenti su na taj način usavršavali ruski jezik. Do Volgograda i natrag su se vozili vlakom, vidjeli su rusku stepu i doživjeli ruske pejzaže, kulturu, isprobali rusku hranu. U Volgogradu su pogledali značajna mjesta posvećena sjećanju na Staljingradsku bitku, sve muzeje i bojno polje, gdje su odali počast palim vojnicima. Terenska nastava u potpunosti je ostvarila zadani program, a studenti su na svakom koraku upijali ruski duh, rusku kulturu, povijest i učili jezik. Putovali su zrakoplovom, autobusom, vlakom i metroom. Puni dojmova, studenti jedva čekaju sljedeći odlazak u Rusiju. Zahvaljujemo organizatorima na ovakvoj prilici!

Galeriju fotografija i opširniju informaciju možete pogledati ovdje