HAPRYAL prevodio kongres u Opatiji

Hrvatsko društvo nastavnika ruskoga jezika i književnosti je od 13. do 15. travnja 2018. u Opatiji bilo angažirano kao službeni prevoditelj “Četvrtog hrvatsko-ruskog psihijatrijskog kongresa”. Ovaj kongres ima međunarodni ugled i tradiciju te je okupio 50-tak ruskih znanstvenika, akademike, vodeće hrvatske profesore iz područja medicine i psihijatrije koji su prezentirali svoja istraživanja. Na otvaranju kongresa bili su nazočni mnogi visoki uzvanici, među kojima Veleposlanik Ruske Federacije u Republici Hrvatskoj, Anvar Sarvarovič Azimov, izaslanik predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar-Kitarović, mons. nadbiskup Ivan Devčić, dekan Medicinskog fakulteta u Rijeci, prof. dr. sc. Tomislav Rukavina, gradonačelnici i predstavnici gradova, instituta, KBC-a, farmaceutskih tvrtki i mnogi drugi. Na fotografijama su Irena Mikulaco, prof. pred. (predsjednica HAPRYAL-a) i prof. dr. sc. Natalija Vidmarović (potpredsjednica HAPRYAL-a).