Dani ruskoga jezika i kulture u Puli, 13. – 14. lipnja 2017.

Na današnji dan, 6. lipnja 1799. rođen  je otac suvremenoga ruskoga jezika, A. S. Puškin, pa se taj dan u cijelom svijetu obilježava kao Dan ruskoga jezika.

U povodu Dana ruskoga jezika, u organizaciji Filozofskoga fakulteta u Puli, Hrvatskoga društva nastavnika ruskoga jezika i književnosti te Matice hrvatske – Ogranka u Puli, bit će organizirani Dani ruskoga jezika i kulture, koji se već niz godina tradicionalno održavaju u lipnju.

Program:

U utorak, 13. lipnja u 19 sati u prostorijama Ogranka Matice hrvatske u Puli, Kandlerova 42.

Predavanje primarijusa, mr. sc. Ivice Pavičića Donkića, dr. med. „Ruski liječnici i pisci“ (predavanje će biti na hrvatskom jeziku).

Prezentacije studenata Filozofskoga fakulteta u Puli o ruskim književnicima (na ruskom jeziku).

U srijedu, 14. lipnja od 18 sati u prostorijama Ogranka Matice hrvatske u Puli, Kandlerova 42.

Radionica i priprema ruskog nacionalnog jela „boršč“.

Čitanje Puškina.

Lutkarska predstava studenata Filozofskog fakulteta u Puli: A. S. Puškin: „Bajka o ribaru i ribici“.

Prikazivanje ruskog filma.

Mentorica i organizatorica: Irena Mikulaco